W końcu jest – nowe Renault Megane RS!

Dawid Pięta

Dawid Pięta

Dawid Pięta

Na trwających obecnie targach we Frankfurcie, swoją premierę miało nowe Renault Megane RS.

Samochód będzie oferował wiele nowości. Na uwagę z pewnością zasługuje skrętna oś tylna (system 4CONTROL), która dostępna będzie tu w standardzie! W tej klasie jest to całkowita nowość.

Do wyboru będą dwie sześciobiegowe skrzynie biegów – manualna, oraz dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia EDC, z możliwością zmiany biegów na łopatkach przy kierownicy.

Pod maską znajdzie się czterocylindrowy turbodoładowany silnik 1.8, generujący moc 280KM przy 6000 obr/min i maksymalnym momencie obrotowym 390Nm. Do setki, nowe Renault, ma przyspieszać w czasie nie przekraczającym 6 sekund.

RS będzie początkowo oferowany w dwóch wersjach wyposażenia, bardziej komfortowej – Sport, oraz twardszej – Cup. Pod koniec 2018 roku pojawi się jeszcze „torowa” wersja – Trophy o mocy 300KM i zredukowanej masie.

Zamówienia na Megane RS będzie można składać od grudnia 2017.

Jedna odpowiedź do “W końcu jest – nowe Renault Megane RS!”

  1. T.Olek pisze:

    No na prawdę bardzo fajny model. Myślę że jeśli chodzi o jego możliwości to również są niczego sobie. Jakiś czas temu pożyczałem w Panek jeden z nowych modeli Renault i byłem bardzo zadowolony z jego możliwości w trasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

OSTATNIE WPISY
OFERTY SAMOCHODÓW
Audi A6 cena: 99 999,00 PLN
[DEMO] Peugeot 2008 Active+ cena: 88 300,00 PLN
rabat: 27 800,00 PLN
nasza cena: 60 500,00 PLN