Rzucam okiem na: Suzuki Baleno

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Model Baleno swój debiut odnotował w wrześniu podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Frankfurcie. Samochód ten ma łączyć w sobie nowoczesną technologię oraz stylowy wygląd.

Czy nowe Suzuki ma szanse na odniesienie sukcesu?

Przekonajmy się sami i zajrzyjmy do środka tej japońskiej nowości!

Zacznijmy od przeglądu dostępnych silników – Suzuki w swoim modelu przygotowało dla potencjalnych kupców trzy jednostki napędowe do wyboru.

Pierwsza z nich to znany z modelu Suzuki Swift silnik silnik DualJet o pojemności 1.2 litra i mocy 90KM, który, charakteryzuje się posiadaniem podwójnego wtrysku paliwa na każdy cylinder oraz całkiem przyzwoitymi osiągami. Druga z  możliwości to wybór najmocniejszej jednostki w ofercie jaką jest turbodoładowany silnik benzynowy BoosterJet generujący 110KM i dający najlepsze osiągi podczas jazdy. Ostatnia – trzecia – opcja wyboru to interesująca jednostka napędowa o nazwie Smart Hybrid Vehicle by Suzuki generująca moc 90KM – jest to  hybrydowe rozwiązanie gdzie silnik benzynowy wspomagany jest przez silnik elektryczny.

bal1

Wnętrze samochodu charakteryzować ma inteligentne wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne. W Suzuki znajdziemy duży – 4.2 cala – i czytelny ekran komputera, który został zintegrowany z wskaźnikami deski rozdzielczej, tak aby na bieżąco informować nas o osiągach samochodu. Dodatkowo ekran obsługiwać będzie nawigacje 3D, a najdroższa wersja samochodu będzie w stanie obsługiwać aplikacje naszego smartphona takie jak MirroLink czy Apple CarPlay. Dodatkowo samochód będzie posiadać kamerę cofania, która współpracuje z wypomnianym już ekranem LCD.

bal2

Warto wspomnieć też, że Baleno oferuje największą pojemność  bagażnika w całym segmencie B – jest to aż 355litrów przestrzeni do zagospodarowania – jeśli tylko zdecydujemy się na kupno samochodu w wersji Comfort. W pozostałych wersjach pojemność bagażnika wyniesie 320litrów.

bal3

Nowe Baleno to całkowicie nowy projekt japońskiego koncernu, ładna, dynamiczna sylwetka samochodu, ciekawa oferta silników oraz idące z duchem czasu wyposażenie wnętrza sprawi, że ten model Suzuki na pewno będzie brany pod uwagę gdy przyjdzie czas na kupno małego miejskiego samochodu.

Poniżej oficjalne wideo promujące model Suzuki Baleno:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OSTATNIE WPISY
OFERTY SAMOCHODÓW
NISSAN QASHQAI N Connecta DIG T 160 Pakiet Zima, Styl, Techno cena: 108 707,00 PLN
rabat: 21 741,39 PLN
nasza cena: 86 965,61 PLN
Nowy Nissan Juke DIG T 117KM Tekna + PAKIETY, Max Opcja cena: 101 380,00 PLN
rabat: 8 000,00 PLN
nasza cena: 93 380,00 PLN
Peugeot 3008 ALLURE+ automat 1,2 130 KM S&S cena: 146 300,00 PLN
rabat: 28 500,00 PLN
nasza cena: 117 800,00 PLN