Najnowsza odsłona Renault Megane!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Kolejna odsłona Renault Megane to świetnie zapowiadający się samochód posiadający cechy, które z łatwością sprawiają, że sympatia do tego modelu szybko rośnie. Dynamiczny wygląd, wysokiej klasy wykończenie oraz najnowsza technologia to główne karty przetargowe nadchodzącej nowej generacji popularnych „Meganek”.

Dynamiczny wygląd  został osiągnięty poprzez dokładny balans w proporcjach samochodu. Wersja 2016 jest w porównaniu do  swojej poprzedniczki dłuższa oraz węższa. Zmianie uległ także rozstaw osi samochodu.

Przód  samochodu to już charakterystyczne dla modeli Renault,rzucające się w oczy „diamentowe”,  budzące pozytywne emocje, logo francuskiego producenta, umieszone w środku atrakcyjnie i pomysłowo wykonanej maskownicy. Dzienne LED-owe światła, w  które został wyposażony ten model swoim kształtem przypominają literę C, a ich linia bardzo zgrabnie przechodzi na przedni zderzak samochodu – trzeba przyznać, że zabieg ten wpłynął bardzo korzystnie na wygląd.

Droższe wersje Megane korzystać będą wyłącznie z oświetlenia LED, które mądrze  połączone z zainstalowanymi w dolnym zderzaku okrągłymi halogenami sprawią, że podróż nocą nie powinna być już wyzwaniem. Wykończenie zewnętrze samochodu prezentuje wysoki poziom, szczególną uwagę przykuwają chromowane listwy ciągnące się przez drzwi samochodu jak i estetyczne doloty powietrza, które dodają samochodowi sportowego charakteru.

Wnętrze Megane przypominać ma wnętrze kokpitu samolotu.  Jako że nigdy samolotem nie sterowałem – ba, nawet  nie siedziałem w żadnym prawdę mówiąc – uwierzyć francuskiej firmie muszę na słowo. Renault przekonuje do swojego modelu wysoką jakością wykonania oraz ciekawymi urozmaiceniami, takimi jak możliwość spersonalizowania wystroju wnętrza samochodu. Dodatkowym elementem świadczącym o podążaniu za najnowszymi technologicznymi trendami jest ogromny, bo prawie 9 calowy multimedialny tablet umieszczony  w środkowej części deski rozdzielczej. Renault stawia także na bardziej „przyziemne” aspekty, takie jak transport i oferuje swoim klientom naprawdę sporych rozmiarów bagażnik – dokładnie mówiąc 430 litrów przestrzeni, co w tej klasie samochodów plasuje „Megankę”  na 2 miejscu pod względem ładowności. Dodatkowo ilość miejsca na nogi w środku samochodu też uległa poprawie. W porównaniu do poprzedniej wersji jest to dokładnie 20 mm więcej.

renault-megane-bfb-ph1-design-010.jpg.ximg.l_12_m.smart

Francuska firma zdecydowała się na wypuszczenie najnowszej Megane z wachlarzem sześciu jednostek napędowych do wyboru. I tak mamy tutaj trzy silniki Diesla o mocy 90KM, 110KM oraz 130KM. Oferta silników benzynowych zaczyna się od mocy 100KM poprzez 130KM a kończy na 205KM. Za odpowiednią dopłatą istnieje możliwość wybrania 7 biegowej skrzyni biegów.

Nowe Renault przekonuje do siebie ładnie wykonanym wnętrzem, oraz ciekawymi liniami nadwozia, fani tego modelu na pewno nie będą zawiedzeni.

Premiera samochodu – jak czytamy na oficjalnej stronie Renault – już wkrótce!

 

Źródło zdjęć: https://www.renault.pl/premiera/nowe-megane.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OSTATNIE WPISY
OFERTY SAMOCHODÓW
Nowy Nissan Juke DIG T 117KM Tekna + PAKIETY, Max Opcja cena: 101 380,00 PLN
rabat: 8 000,00 PLN
nasza cena: 93 380,00 PLN
BMW 518d Sport Line cena: 226 504,00 PLN
rabat: 47 551,00 PLN
nasza cena: 178 953,00 PLN
Peugeot 3008 ALLURE+ automat 1,2 130 KM S&S cena: 142 800,00 PLN
rabat: 28 500,00 PLN
nasza cena: 114 300,00 PLN