Podróż przez włoskie bezdroża -Maserati Levante.

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Rynek luksusowych SUV-ów to obecnie pole do popisu dla wszystkich ekskluzywnych marek samochodów. Największe ślady swojej działalności na tym gruncie od lat zostawiają tacy giganci jak Porsche, BMW czy Range Rover. Od pewnego czasu zauważyć można pogoń innych, którzy z błyskiem zazdrości w oku również chcieliby urwać spory kawałek z tego „SUV’owego tortu”. Kolejną marką, która postanowiła dołączyć do pościgu, jest Maserati wraz z jej modelem Levante.

maserati 2

Levante to pierwszy taki model w ponad stuletniej historii włoskiej marki, oferować ma on niesamowite wrażenia z jazdy po normalnej drodze, jak i nie odstawać, gdy zmusimy go do pokazania pazura w bardziej off-roadowych klimatach.
Styl tego modelu to klasyczne nawiązanie do samochodów Maserati — wszyscy miłośnicy tych włoskich kształtów nie będą więc zawiedzeni. Przód samochodu z charakterystyczną dla modeli Maserati maskownicą, na której osadzony jest wielki trójząb oraz przednie światła, które zwężają się do środka, dodają temu modelowi sportowej agresji, oraz włoskiego temperamentu.

maserati1

Levante, napędzane będzie silnikiem benzynowym 3.0 litra V8, którego topowa wersja będzie generować 560 KM, istnieje też możliwość wybrania samochodu w dieslu. W tej wersji do wyboru będą, aż trzy silniki, które mają generować kolejno 250, 275 oraz 340 KM. Samochód wyposażony ma zostać w specjalnie zaprojektowaną dla tego modelu, 8-biegową automatyczną skrzynie biegów, a za komfort podczas jazdy odpowiadać ma automatycznie sterowane zawieszenie. Oczywiście jak na prawdziwego off-roadowego potwora przystało Levante posiadać będzie napęd 4 × 4.

Całość informacji dotycząca tego modelu zostanie podana na startujących 1 marca targach w Genewie.

Źródło zdjęć: http://www.maserati.com/maserati/en/en/index/levante/the-maserati-of-suvs.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *