Poznajcie nowe Subaru Impreza!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Tak jak już zostało zapowiedziane – start targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku przyniesie z sobą nowy rozdział w życiu marki Subaru. Światu motoryzacji został pokazany najnowszy model Imprezy. Gotowi, aby trochę poimprezować?
Jeżeli tak, to zaczynajmy!
Wszyscy fani tego samochodu, mogą poczuć się trochę urażeni, ponieważ nowy model nie za bardzo różni się tego, który właśnie zastępuje. Mamy tutaj nowy wygląd świateł oraz kilka ładnych przetłoczeń, które ładnie wprowadzają użytkownika w nico sportowoelegancki nastrój. Trochę dziwny zabieg. To trochę jakby przyjść na wesele swojego przyjaciela w garniturze i trampkach. Jedni powiedzą, że to najnowszy szyk mody, a reszta raczej postuka się po głowie.

impreza_5-door_hatchback_1

Marka zaprezentowała dwa rodzaje nadwozia – sedan oraz hatchback – obydwa posiadać w standardzie będą napęd na cztery koła. Nie wolno zapominać, że model ten został wyprodukowany na nowym modelu podwozia, które to ma sprawić, że samochody spod marki Subaru będą osiągać lepsze wyniki oraz będą bezpieczniejsze.

impreza_5-door_hatchback_13

Za osiągi odpowiedzialna ma tutaj być dwulitrowa jednostka, która generuje 152 KM. Aktualnie samochód posiada tylko automatyczną skrzynię biegów – jednak rozwiązanie manualne ma dołączyć do oferty najpóźniej za parę miesięcy. W środku samochód oferuje swojemu użytkownikowi wszystkie elektroniczne wspomagacze, jakich tylko dusza zapragnie. Nad naszym bezpieczeństwem podczas jazdy czuwać będzie system Subaru EyeSight.

impreza_5-door_hatchback_9

Auto do salonów trafić ma wraz z początkiem roku 2017.

W mojej prywatnej opinii, bardzo wielka szkoda, że marka Subaru nie potrafi zbytnio zdefiniować kierunku rozwoju Imprezy. Niby ma to być połączenie samochodu miejskiego z napędem na cztery koła, który imitować ma legendarną wersję WRX. Jednak, zastanówmy się i odpowiedzmy sobie na to pytanie już sami: ile razy ten napęd 4×4 przyda nam się w takim samochodzie?

Tak, naprawdę to jestem ciekawy tylko jednej rzeczy: kiedy zostanie zaprezentowany model WRX!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *