Czas na Mercedesa-AMG GT R!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

AMG potwierdza informacje, że jeszcze tego roku na świat wydana zostanie lepsza i mocniejsza wersja modelu GT. Przed Wami zapowiedź Mercedesa-AMG GT R!

Największe zmiany w nowym Mercedesie — który ma być bardziej przystosowany do jazdy po torze wyścigowym, niż normalnej drodze — zajdą pod maską samochodu. Obecna wersja tego samochodu wyposażona jest w 510 KM, które generowane jest przez czterolitrowy sinik V8, turbo. Oczekiwać więc można, że Tobias Moers wraz ze swoimi ludźmi podniesie ilość koni mechanicznych — najprawdopodobniej nowe AMG przekroczy granicę 600 KM.

Usprawnione również zostać ma zawieszenie samochodu, które pozwoli na pokonywanie zakrętów z większą prędkością. Szefostwo firmy utrzymuje, że powstający GT R, na torze wyścigowym będzie szybszy niż SLS Black Series. Warto przypomnieć, że model SLS Black Series jest na 23 miejscu w rankingu samochódów, które najszybciej pokonały tor Nurburgring.

Jakie osiągi prezentować będzie nowy Mercedes i czy rzeczywiście będzie pokonywać tory wyścigowe niż SLS przekonamy się najprawdopodobniej pod koniec tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *