Audi RS3 Sedan – mały ale zadziorny!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Po niedawnych zabiegach, które odświeżyły wygląd modeli A3 oraz S3, Audi postanowiło wypuścić na rynek dodatkowy model, który będzie reprezentować ich rodzinę — mowa tutaj o Audi RS3 Sedan.
Ten sportowy model napędzany będzie silnikiem o pojemności 2.5 litra, jednak silnik ten, nie będzie mieć nic wspólnego ze znanymi nam dzisiaj silnikiem Audi o tej pojemności. Całkowicie nowy projekt jednostki napędowej, jako pierwszy zadebiutuje w nowym modelu TT, który zaprezentowany zostanie na targach motoryzacyjnych w Pekinie. Nieco później wspomniany motor trafi pod maskę sportowego sedana. To małe sportowe Audi posiadać będzie napęd na wszystkie cztery koła, a do setki rozpędzi się w nieco ponad 4 sekundy — osiągi te mają być zapewnione przez blisko 400 KM, które posiadać będzie nowa jednostka napędowa.

audi-rs3-sedan-has-a-50-chance-of-happening-wont-be-ready-for-2-3-years-88096_1

RS3 to samochód, który od samego początku uzbrojony zostanie w najpotężniejsze i najlepsze technologie Audi. Wymagania co do modelu RS3 są dość spore — jednak nic w tym dziwnego skoro konkurować przyjdzie mu z takimi samochodami jak BMW M2 czy Mercedes-AMG CLA45.

audi-rs3-sedan-confirmed-by-execs-at-audi-summit-in-north-america_4

Do europejskich salonów model trafi najprawdopodobniej pod koniec roku 2017, a w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje wraz z początkiem roku 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *