Nowe wnętrze Peugeot’a!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Francuska marka Peugeot pochwaliła się zdjęciami nowego, usprawnionego wnętrza i-Cockpit, które zadebiutuje wraz z nowym modelem 3008 SUV.

Peugeot zaprezentował nowy projekt deski rozdzielczej, która swój debiut będzie mieć wraz z modelem 3008 najprawdopodobniej pod koniec tego roku. Jednak nie będzie to jedyny model, w którym zobaczymy zrewolucjonizowane wnętrze, następne w kolejce po nowe wnętrze stoją już modele 208 oraz 308.
Największe zmiany, które widoczne są na zdjęciach to brak analogowej tablicy rozdzielczej na jej miejscu widzimy 12 calowy ekran, na którym wyświetlane będą wszystkie ważne dla kierowcy informacje.

vue-inter-2

Projektanci zadbali też o to, aby ekran był stosunkowo wyżej od kierownicy, daję to możliwość lepszej obserwacji wyświetlanych informacji osobie kierującej pojazd. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie wskaźniki każdy będzie mógł spersonalizować wedle własnej woli.

Dodatkowo w środku deski rozdzielczej zamontowany został 8 calowy ekran, który obsługiwany będzie za pomocą zlokalizowanych niżej 7 przycisków – każdy z nich odpowiedzialny jest za inną funkcję wyświetlaną na ekranie. Dodatkowym smaczkiem jest nawigacja, która działa w trybie 3D.

vue-inter-3-decor

Jak widać zmian jest sporo, czy waszym zdaniem porzuceniu analogowych wskaźników na rzecz pełnej elektroniki to dobre rozwiązanie?
Dajcie znać w komentarzach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *