Odświeżony Lexus IS!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Znamy już trzecią markę samochodów, która na targach motoryzacyjnych — które odbędą się w stolicy Chin — zaprezentuje nam swoją nowość. Oficjalną wiadomość o pokazaniu odświeżonego modelu IS podała marka Lexus.

Nowa odświeżona wersja tego eleganckiego samochodu klasy średniej, przeszła przez szereg zmian, które zmieniły nieco rysy IS.
Na zdjęciu widzimy, że zmiany dotknęły przednich lamp oraz maskownicy, które teraz swoim wyglądem bardziej nawiązywać mają do innych samochód tej marki. Całkiem możliwe jest, że japońskie przedsiębiorstwo postanowiło zmienić też wygląd wnętrza samochodu – jednak brak aktualnie potwierdzonych informacji na ten temat.

Do napędzania samochodu wykorzystano dwa silniki benzynowe. Pierwszy z nich o pojemności 2.0 i generujący moc 220 KM, drugi zaś to jednostka 2.5 litra, która połączona jest z silnikiem elektrycznym. Rozwiązanie to jest dostępne w wersji IS 300h, a sam silnik dysponuje mocą 242 KM. Prawdopodobnie powstanie też wersja, która będzie wyposażona w silnik o mocy 470 KM.

Nowy Lexus zadebiutuje oficjalnie w Pekinie, a do salonów w Europie trafić ma najpóźniej pod koniec jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *