Nowa Mazda CX-4!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Jedną z najgorętszych premier, która miała miejsce na targach motoryzacyjnych w Pekinie była prezentacja najnowszego modelu Mazdy!
CX-4 to stylistycznie nawiązuje do popularnego segmentu SUV-ów jednak widać tutaj trochę więcej sportowego zacięcia. Samochód ten powstał na bazie koncepcyjnego modelu Koreu, który został zaprezentowany rok temu we Frankfurcie.

p1j12360s_0

Najnowszy model Mazdy został zaprojektowany w bardzo funkcjonalny sposób. Samochód jest sporych rozmiarów – 4,6 metra długości, 1,8 metra szerokości, 1,5 metra wysokości – dają sporo miejsca w środku dla potencjalnych użytkowników.

p1j12361s_0

Dostępny będzie on z napędem na przednią oś, jak i w wersji 4 × 4, te, w których zamontowany zostanie napęd na przednie koła, napędzane będą silnikiem benzynowym 2.0 litra oraz posiadać będą manualną sześciobiegową skrzynie biegów. Wersje wyposażone w napęd na wszystkie koła otrzymają nieco mocniejszy silnik o pojemności 2.5 litra oraz automatyczną skrzynię biegów.

p1j12364s

Niestety, najprawdopodobniej samochód nie zostanie wprowadzony na rynek europejski — są to jednak niepotwierdzone oficjalnie informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *