Przedpremierowe pobudzenie – Volvo 40.1 i 40.2

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Volvo ujawniło zdjęcia, na których widać prawdopodobny wygląd nowego nadchodzącego modelu XC40 oraz całkiem nowy projekt o nazwie 40.2.

Nadchodząca dużymi krokami premiera modelu XC40 skłoniła Szwedów do podkręcenia atmosfery, która już i tak jest dość gorąca. Efektem tego jest ujawnienie zdjęć, które przedstawiają prawdopodobny wygląd nadchodzącego crossovera XC40. W gratisie dostaliśmy zdjęcia, na których widzimy całkowicie nowy projekt marki Volvo.

Obydwa samochody mają w swoim wyglądzie lekką nutkę SUV-a w swoim profilu. Modelowi 40.1 – przyszłemu XC 40 – bliżej do znanego już nam XC 90, widać tu dość sportowy i zadziorny wygląd, który idzie w parze jak zwykle z elegancką manierą Volvo.

40.2 natomiast to coś, czego jeszcze nie widzieliśmy w wykonaniu tej marki. Z wyglądu najbliżej temu prototypowi do połączenia crossovera z mocno sportowym coupé. Dość nisko osadzone nadwozie oraz tył, który można przyrównać do tego z modeli S90, czynią z prototypu 40.2 dość ciekawą propozycję dla każdego, kto lubi eleganckie nieco większe miejskie samochody ze sportowym zacięciem.

Spora rewolucja nastała też w silnikach: standardowym motorem będzie benzynowy 3 cylindrowy 1.5 o mocy blisko 200 KM, jednak Volvo większą nadzieję pokłada w silnikach elektrycznych i hybrydowych. Podobno silniki te mają dostarczać nowym samochodom marki Volvo moc rzędu 300 KM przy produkcji CO2 zaledwie na poziomie 100g/km.

img_20160518_155618082_hdr

Najprawdopodobniej model XC40 zadebiutuje oficjalnie w roku 2017 natomiast prototyp 40.2, który znany ma być później pod oznaczeniem V40, do salonów trafi w roku 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *