Piękny i do tego bestia!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Brytyjska marka luksusowych samochodów Aston Martin od już 50 lat współpracuje z włoską firmą Zagato, która dodaje do – już przepięknych Astonów – nutkę włoskiej ekstrawagancji i stylu.

Tym razem podczas zaczynających się w ten weekend kolejnych pokazach klasycznych samochodów pod nazwą Concorso d’Eleganza Villa d’Este, które jak co roku już odbywają się we włoskiej miejscowości Cernobbio, nastąpi pokaz przepięknego samochodu jakim niewątpliwie jest Aston Martin Vanquish Zagato.

Nadwozie samochodu jest owocem współpracy włoskiego zespołu Zagato pod czujnym okiem Marka Reichman’a – który tworzył podstawową wersję Astona. Całość samochodu została stworzona z włókna węglowego — widoczne zmiany, które zaszły w tym przepięknym samochodzie względem wersji podstawowej to poszerzony przedni grill, w którym zamontowano okrągłe światła LED-owe. Jednak najwięcej dzieje się z tyłu samochodu.Na miejscu standardowych lamp zainstalowano nowe okrągłe światła również w technologii LED, a cały tył samochodu został cudownie zaokrąglony. 

Nieco podrasowany został również silnik samochodu, który posiada teraz prawie 600 KM, jednak największe zmiany, które zaszły w samochodzie są zmianami czysto wizualnymi.

aston-martin-vanquish-zagato-concept_07

Przyznać trzeba, że w sztuce projektowania pięknych samochodów, które idealnie nadają się na plakat, który można powiesić sobie nad łóżkiem włosi nie mają sobie równych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *