Nissan Micra – czyli nowe oblicze małego miejskiego pomykacza!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Piąta generacja Micry zadebiutowała na paryskich targach motoryzacyjnych. Nowy wygląd Nissana jest nieco bardziej kanciasty – dzięki temu zabiegowi samochód zyskał nieco sportowego zacięcia, co może pomóż mu zwrócić na siebie uwagę.Nowa Micra różni się totalnie od swojej poprzedniczki – widać tutaj inspiracje koncepcyjnym modelem Swey, a przednia maskownica została wystylizowana podobnie jak w topowych modelach japońskiego koncernu – Qashqai oraz Juke.

0micra05_0

W porównaniu do starszej wersji, nowa Micra jest niższa, dłuższa oraz szersza, oznacza to że modelowi temu przybyło trochę miejsca w środku – zabieg ten powinien pozwolić pozbyć się temu samochodowi, opinii małego miejskiego pomykacza i ustawi go na równi z takimi modelami jak Ford Fiesta, Opel Corsa, VW Polo oraz Renault Clio.

0micra04_0

W środku zamontowano siedmiocalowy ekran dotykowy, który pozwala na łatwy i szybki dostęp do najbardziej potrzebnych funkcji samochodu.

Gama silników powiększy się o dwie nowe jednostki; pierwszy z nich to malutka turbodoładowana benzynowa jednostka o poj. 0.9 litra i mocy 90 KM, natomiast druga  opcja to 1.5 litrowy silnik diesla, który również dysponować będzie mocą 90 KM. Standardowo dostępny będzie również znany już silnik benzynowy 1.0 o mocy 73 KM i bardzo niskim spalaniu, jednak nie porywający swoimi osiągami.

0micra10_0

Nissan Micra oficjalnie do sprzedaży wejdzie już na wiosnę roku 2017!

Niestety nie podano jeszcze oficjalnie widełek cenowych, w jakich będzie można go zakupić.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *