Renault Megane Grand Coupe

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Obserwując na przestrzeni lat rozwój Renault Megane, można śmiało stwierdzić, że francuskie przedsiębiorstwo wie dobrze co robić. Ewolucja modelu Megane mogła obecnie osiągnąc już swój najwyższy poziom, a francuscy inżynierowie wdrapali się na sam szczyt swoich możliwości i przygotowali dla nas nowe Megane Grand Coupé.

Model Grand Coupé jest czymś, co może pozwolić marce Renault przebić się wśród konkurencji i być niesamowicie atrakcyjną ofertą dla osób, które znudziły się, lub, z jakichś innych powodów, mają dość marek takich Volkswagenów czy Mazda.

renault-megane-grand-coupe_26084224

Sylwetka samochodu na zdjęciu prezentuje się niezwykle okazale – niestandardowo, jak na typowe auto tej klasy. Sportowe zacięcie, ładnie opadająca linia nadwozia, która zgrabnie komponuje się z dość sporych rozmiarów bagażnikiem, cieszy oko niejednego pasjonata samochodów. Z tyłu widać znaczące inspiracje modelem Talisman – szczególnie jeżeli porównamy kształt tylnych świateł.

renault-megane-grand-coupe_26084203

Wnętrze samochodu to ładnie skomponowane połączenie średniej klasy elegancji, z lekkim powiewem nowoczesnej technologii w postaci dużego multimedialnego ekranu pośrodku.

renault-megane-grand-coupe_26084271

Pod maską, Grand Coupé skrywać będzie – niestety – dość słabe jednostki napędowe. Użytkownicy będą mogli wybrać wśród jednostek benzynowych: 1.6 SCe o mocy 115 KM, 1.2 TCe 100 KM lub ten sam silnik o nieco większej mocy – 130 KM. Natomiast rodzina silników wysokoprężnych reprezentowana będzie przez jednostki takie jak 1.5 dCi o mocy 90 oraz 110 KM i nieco większą jednostkę 1.6 o mocy 130 KM. Mam nadzieję, że osoby pracujące w Renault sprawią nam niespodziankę i wkrótce pojawi się na horyzoncie model, który kucyków pod maską będzie miał ciut więcej.

Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na możliwość przetestowania tego samochodu, wtedy z pewnością damy Wam znać czy nasze pierwsze dobre wrażenie nie było mylne.

Cenniki modeli zaczynać się mają od 61 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *