Mercedes-Benz X-Class

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Mercedes-Benz stworzył nowego pick-upa i oficjalnie nadał mu nazwę „ X-Class”. Dwa modele – Powerful Adventurer oraz Stylish Explorer powinny znaleźć uznanie w kręgach bogatych i znudzonych SUVami osób.
Stylish Explorer jest wysokiej klasy limuzyną, którą niemieccy inżynierowie postanowili przekształcić w pick-upa. Teoretycznie można załadować do niego towary o masie blisko 1 tony oraz będzie zdolny do holowania przyczepy o masie do 3 ton, jednak nie wydaje mi się, żeby ten stylowo zaprojektowany samochód poznał trudy auta pracującego na budowie czy rozwożącego towar do trudno dostępnych miejsc.

mercedes-benz-x-class-concept-103-876x535

Przód samochodu wygląda podobnie jak większość oferowanych przez Mercedesa SUV-ów, 22 calowe obręcze kół oraz przednie LED-owe światła umacniają mnie tylko w przekonaniu, że pojazd ten będzie służy za zabawkę dla bogatych osób, dowożąc ich na imprezy charytatywne.

mercedes-benz-x-class-concept-108-876x535

Wersja Powerful Adventurer to natomiast przeciwieństwo wspomnianej wyżej wersji. Bardziej zadziorny, sportowy, posiadający ogromne terenowe koła może okazać się bardzo dobrą propozycją dla zamożnych, którzy zamiast w niedzielne popołudnie skoczyć na golfa lub bal charytatywny wolą pojeździć po okolicznych bezdrożach. W pokonywaniu trudnych terenów Mercedesowi pomóż ma specjalnie podwyższone zawieszenie.

mercedes-benz-x-class-concept-114-876x535-1

Wnętrza samochodów to najwyżej jakości klasa oraz dbałość o szczegóły. Interesujące połączenia kształtów i materiałów wykończeniowych miały za zadanie oddać ducha przygody oraz zapewnić maksymalnie możliwe poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Produkcja tego samochodu rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku i trafi on na rynek europejski, australijski oraz do południowej Afryki. Natomiast bogaci mieszkańcy ameryki poczekać będą musieli do roku 2018..

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *