2017 Hyundai i30 !

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Wraz z początkiem roku 2017 zawita do nas nowe oblicze coraz bardziej popularnego w naszym kraju modelu i30.

Nowa propozycja od południowokoreańskiego producenta w porównaniu do obecnie jeżdżących i30 jest trochę bardziej zaokrąglona, a całość samochodu prezentuje się trochę jak zbiór najbardziej popularnych samochodów klasy kompaktowej połączonych w jedną całość. Na pierwszy rzut oka możemy zauważyć tu inspiracje modelem 308 oraz niemieckim Golfem. Niestety, mimo szczerych chęci samochód – przynajmniej mi – nie przypadł do gustu, szczególnie kiepskie wrażenie zrobił na mnie tył. Szczególnie „paskudnie” wyglądają światła umieszczone poniżej linii „załamania” się klapy bagażnika.

Środek samochodu to typowe połączenie wygody z prostotą obsługi. Nie znajdziemy tutaj niczego nadzwyczajnego, jak i niczego co byłoby niepotrzebne. Miły dla oka sporych rozmiarów ekran, rozsądnie zaprojektowane przyciski obsługi najważniejszych funkcji samochodu – wszystko jest pod ręką i sprawia wrażenie dobrze wykonanych. Dodatkowo producenci chwalą się zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań komunikacyjnych – łączność Bluetooth oraz połączenie z Internetem będzie tutaj standardem.


Dość dużo zadziało się jednak pod maską i30. Wprowadzono całkowicie nowy silnik 1.4 o mocy aż 140 KM, który oprócz znacznie lepszych osiągów jest również lżejszy od starszej jednostki, natomiast podstawowym oferowanym silnikiem  będzie wolnossące 1.4 MPI o mocy 100 KM. Znajdzie się też  coś dla osób kochających się w minimalizacji – jednostka 1.0 o mocy 120 KM. Dodatkowo, spodziewać możemy się diesla jak i jednostki benzynowej o pojemności 1.6 litra.

Premiera w pierwszej połowie roku 2017, a jeszcze najprawdopodobniej w tym roku dowiemy się nieco więcej na temat cen tego modelu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *