2017 Kia Soul 1.6 T-GDI

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Kia Soul – nowy wygląd oraz nowy silnik!

Kia Soul, która jest z nami od roku 2008 i reprezentuje rynek crossoverów, doczekał się zmian, które powinny na nowo pozwolić mu wrócić do rywalizacji z takimi samochodami jak Fiat 500X, Honda CR-V czy popularnym Oplem Mokka.

Największe zmiany, jakie zaszły w Soul’u to dostęp do nowej jednostki napędowej o mocy 204 KM, która współpracuje z nowoczesną dwusprzęgłową 7-biegową skrzynią biegów. Dodatkowo południowokoreańskie autko zostało wyposażone w najnowsze systemy multimedialne takie jak Car Play czy Android Auto.

Na pierwszy rzut oka widać, że Kia postawiła na dość agresywny i sportowy design. Przód oraz tył samochodu dostały po nowym zderzaku. Zmiany te mają za zadanie podkreślić dodatkowe konie mechaniczne, które oferuje nowa jednostka napędowa Soula. Dodatkowo 204 konna maszyna oferowana będzie na nowych 18 calowych felgach. Ładnie prezentują się też dodane chromowane paski z przodu, jak i z tyłu samochodu. Za drobną opłatą, osoby zainteresowane doposażyć będą mogli swój samochód w światła w technologii LED.

Wnętrze modelu T-GDI również zostało nieco zmienione. Kia postawiała tutaj na szereg drobnych detali, które w miły sposób przypominają kierowcy, że porusza się samochodem wyposażonym w mocniejszy niż podstawowa wersja silnik.

Minusem nowego Soul’a może być fakt, że 204 konny silnik oferowany jest tylko i wyłączenie z 7-biegową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem – nie każdy może być zainteresowany takim rozwiązaniem. Szefowie koncernu tłumaczą się jednak tym, że tylko takie rozwiązanie jest w stanie przekazać użytkownikowi największą przyjemności z jazdy wraz z maksimum osiągów, które do zaoferowania ma ten 204 konny silnik.

Nowy Soul trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale roku 2017.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *