2017 Toyota C-HR !

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Toyota to marka, która od wielu lat lubi zaskakiwać niestandardowymi kształtami swoich samochodów, jak i odważnym spojrzeniem w przyszłość motoryzacji. Co by jednak nie mówić japońskie samochody tej marki, od wielu lat wyznaczają standardy w dziedzinie bezpieczeństwa czy ekonomii jazdy. Wygląda na to, że i tym razem nie będzie inaczej! Oto najnowsza propozycja, która zadebiutuje w salonach wraz z końcem roku 2016.
Compact, Hybrid, Revolution – to od pierwszych liter tych słów nowa Toyota zawdzięcza swoją nazwę. Auto oficjalnie zadebiutowało w roku 2014 i od razu zwróciło na siebie uwagę. Nietypowe kształty – dość odważne linie – w połączeniu z najnowszą technologią hybrydową stworzyły ciekawą propozycje samochodu dla osób znudzonych panującymi na rynku modelami, które raz na jakiś czas przechodzą facelifting.

Wnętrze samochodu również przedstawia połączenie nowych trendów i  wysoko stojącej dbałości o wykończenie, dodatkowo jest ono dość duże i ergonomiczne, co korzystnie wpływa na całokształt samochodu. Potencjalny kupujący nie powinien więc narzekać na brak komfortu jazdy, który mógłby wynikać z małej ilości miejsca dla kierowcy czy też pasażerów.

Oczywiście C-HR wyposażona jest we wszystkie systemy bezpieczeństwa, które już od paru lat dostępne są w większości modeli Toyota.

Dodatkowym „bajerem” jest oczywiście napęd hybrydowy, który już od wielu lat propagowany jest przez inżynierów japońskiej marki. Oprócz wspomnianej ekonomicznej hybrydy – 1.8 litra, 122 KM – drugą dostępną jednostką napędową będzie dość mały, ale o sporej mocy silnik benzynowy – 1.2 litra, generująca 116 KM. Na chwilę obecną brak silników wysokoprężnych – wydaję się jednak, że jest to przejściowe.

Ceny modelu C-HR zaczynać będą się od 79, a kończyć na 118 tysiącach złotych. Opcjonalnie dostępny będzie również napęd 4 × 4, którego montaż został wyceniony na 10 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *