2017 Kia Rio

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Wrzesień obfitował w liczne premiery oraz nowości, kolejnym debiutującym pojazdem w swojej nowej czwartej już odsłonie była Kia Rio.

Pierwszy model, który powstał w roku 1999 nie zyskał popularności w naszym kraju, ze względu na wysokie cło producent oferował jedynie jedną wersję wyposażenia i to nawet jak na lata tamte lata było one dość ubogie. Czas jednak powoli biegł dalej, a modele Kia były coraz to bardziej dostosowywane na rynek europejski. Nic w tym dziwnego, samochody, które reprezentują rynek aut kompaktowych to najsmaczniejsze kąski dla producentów na naszym rynku. Co więc ma nam do zaoferowania Kia Rio czwartej generacji?

W porównaniu do swojej poprzedniczki z roku 2011, która w międzyczasie przeszła zasłużony face lifting, nowe Rio wyróżnia się ciekawym kształtem – jak już na modele Kia przystało – „tygrysiego nosa”, który stał się znakiem rozpoznawczym południowokoreańskiego producenta. Smuklejsza sylwetka oraz wydłużenie i zwiększenie rozstawu osi znacznie poprawiły wizerunek samochodu oraz dodały mu nieco dynamiki.

Nowa technologia zawitała również do wnętrza samochodu – idąc z duchem czasu projektanci, postawili na nowoczesne i ergonomiczne rozwiązania – interfejs HMI oraz wyświetlacz HD sprawiły, że zniwelowana została do minimum ilość przycisków rozmieszczonych na kierownicy czy desce rozdzielczej.

Bardzo solidnie prezentuje się również gama dostępnych jednostek napędowych – cztery silniki benzynowe oraz dwie jednostki Diesla, stawiają potencjalnych klientów w komfortowej sytuacji. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Nowe Rio zadebiutuje w salonach już wraz z początkiem nowego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *