Polska premiera – Peugeot 3008!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Dokładnie w piątek 18 listopada, w polskich salonach Peugeota pojawiło się nowe lwiątko. Jako że Lew nie należy do najmniejszych zwierząt, to i proponowany w nowej odsłonie model 3008 nie należy do najmniejszych w „stadzie”. Przed państwem Peugeot 3008!

Ogrom zmian.

W przypadku Peugeot 3008 należy mówić o totalnej zmianie wizji i zastosowania samochodu. Pierwsza generacja samochodu nastawiona była bardziej na optymalne dopasowanie się do dużej rodziny. Samochód oferował sobą dużo miejsca w środku, spory bagażnik oraz nie wyróżniał się niczym specjalnym jeżeli chodzi o wygląd. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda przy drugiej generacji Peugeota 3008, która jest z nami już od 4 dni.

Francuska marka mocno postawiła na rozwój, nowe technologie i całkiem nowy design, który sprawił, że auto prezentuje się nieco bardziej terenowo. Jak zauważył nasz wysłannik, w krótkiej relacji – link do filmiku znajdziecie poniżej – widać tutaj podobieństwo do modelu Range Rovera. Szczególną uwagę przykuwa ładna przednia maskownica, stylizowana na szachownicę, za którą zaczynają się światła LED.

Peugeot 3008 - maskownica

Model łączy w swoim wyglądzie wszystkie najlepsze cechy zewnętrze potężnego SUV-a oraz obdarzony jest futurystycznym wnętrzem, co daje ciekawe połączenie silnego i charakternego wozu ze środkiem, którego nie powstydziłby się statek NASA.

Peugeot 3008 - środek

Nowe silniki – nowa moc.

Gama dostępnych jednostek napędowych, które zaproponowane zostały potencjalnym użytkownikom Peugeota 3008 to 2 jednostki benzynowe, o dość małej pojemności 1,2 litra dostępny razem z manualną skrzynią biegów, jak i z automatem oraz posiadająca 165 KM jednostka o pojemności 1.6. Wysokoprężne silniki to znane nam już 3 opcje motorów BlueHDi o pojemności od 1.6 do 2.0 litra. Na nowo zaprojektowane silniki charakteryzują się mniejszym spalaniem oraz niską emisją CO2.

Ceny modeli zaczynają się od 89.000 tysięcy, a za najdroższa wersje GT, która posiada, wyjątkowy 180 konny silnik potencjalny kupujący zapłacić będzie musiał 155 tysięcy złotych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się również, z krótką relacją prosto z salonu Peugeota!

<iframe width=”723″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/FKOT1ICkFNc” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *