Volkswagen Arteon – nadchodzi następca modelu CC!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Volkswagen Arteon – nowa propozycja od niemieckiego producenta, która zastąpić ma produkowanego od 2007 roku Volkswagena CC.

Najnowsze „czterodrzwiowe coupé” najprawdopodobniej swoją oficjalną premierę mieć będzie w przyszłym roku na targach w Genewie. Na chwilę obecną do dyspozycji mamy zaledwie kilka informacji, więc wszystkie detale dotyczące modelu Arteon czekają dopiero na odkrycie.

Propozycja od niemieckiego producenta, której nie ominą porównania do „kultowego” modelu Passat, jest na pierwszy rzut oka w porównaniu do starszego modelu jest niższa oraz nieco dłuższa. Na szczególną uwagę moim zdaniem zasługuje przedni grill, na który ładnie wchodzą przednie LED-owe światła. Agresywne wloty powietrza dodają nieco sportowego charakteru.

VW Arteon - przód

Najprawdopodobniej Arteon produkowany będzie z napędem na przednie koła i podobnie jak model CC dostępny będzie w wersji 4 × 4. Dodatkowo, jak na zdjęciu dostępny będzie designerski szklany dach.

VW Arteon - tył

O dostępnych jednostkach napędowych, które zainstalowane będą w Arteonie możemy na razie gdybać. Najprawdopodobniej zobaczymy w tym modelu czterocylindrowy benzynowy silnik, z podwójną turbosprężarką, który połączony zostanie z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów.

2 odpowiedzi na “Volkswagen Arteon – nadchodzi następca modelu CC!”

  1. LOLO pisze:

    lol z przodu renault talisman z tyłu audi a5/a7 bieda.

  2. Welc pisze:

    sakrebleł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *