Opel Insignia – nadchodzi druga generacja !

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Po wielu latach oczekiwań, w końcu wszyscy fani jednego z najbardziej popularnych aut klasy średniej – Opla Insigni – doczekali się jego drugiej odsłony!

Nowa propozycja Insignii, która zadebiutuje dopiero podczas targów w Genewie, już teraz wzbudza spore zainteresowanie. Niemieccy inżynierowie wyszli śmiało na przeciw wymaganiom klientów i tchnęli w Insignie ducha świeżości.

Nowa Insignia

Na pierwszy rzut oka, nowy Opel miło może nam się skojarzyć z niektórymi modelami Mercedesa czy BMW. Na papierze auto urosło – nowy model będzie o 5 ,5 cm dłuższy od swojej starszej „motosiostry”. Samochód dodatkowo został obniżony, oraz zwiększono nieco rozstaw kół – dzięki tym zabiegom nowa Insignia stała się nieco bardziej zadziorna i sportowa.

Nowa Insignia

Czego jeszcze możemy się spodziewać po nowym Oplu Insignii ?

Potwierdzone informacje mówią o nowej wersji nadwozia – SpotrsTourer, która ma skusić do wizyty w salonie nowych potencjalnych klientów. Dodatkowo samochód spod znaku amerykańskiego koncernu GM, otrzymał coś, co możemy nazwać technologiczną rewolucją.

Nowa Insignia

Nowa Insignia oferowana będzie z jednym z najnowocześniejszych w swojej klasie napędem 4 x 4. Dodatkowo nowa, 8 biegowa automatyczna skrzynią biegów, systemem kamer 360 sprawią, że samochód stanie się technologicznie konkurencyjny do innych marek. Opel wyposażony został również w kilka nowoczesnych technologii, które wpływają na bezpieczeństwo pasażera jak i pieszego – między innymi: asystent zmiany pasy czy poduszka powietrzna pieszego.

Nowa Insignia

Flagowym silnikiem tego modelu, ma być silnik Diesla o mocy 160 KM. Najmocniejsza wersja Insignii OPC otrzyma najprawdopodobniej benzynową jednostkę o mocy blisko 400 KM.

Nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać oficjalnej premiery samochodu, która będzie mieć miejsce na targach w Genewie!

Jedna odpowiedź do “Opel Insignia – nadchodzi druga generacja !”

  1. SadSanta pisze:

    Troszke mi się przód nie podoba, ale ogólnie autko może być:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *