2019 Audi A7

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Piękna wariacja na temat modelu A6 – jaką niewątpliwie jest model A7, w dalekiej przyszłości zostanie odświeżony. Marc Lichte — główny designer Audi — powiedział że nie jest to proste zadanie.

Na pierwszy rzut oko, całemu teamowi, któremu dowodzi Lichte trudne zadanie upiększenia modelu A7 wyszło bardzo dobrze. A7 posiadać będzie nowy szeroki grill, który pierwszy raz został zaprezentowany w 2014 roku w modelu Prologue.

Zdjęcie szpiegowskie nowego modelu A7

Wnętrze samochodu obfitować ma w nowoczesne rozwiązania technologiczne, połączone z mocno futurystycznym wyglądem. Jedną z nowinek technologicznych ma być zastosowanie organicznych diod elektroluminescencyjnych.

Pod maską, najprawdopodobniej zobaczyć będziemy mogli idący z duchem downsizingu nowy flagowy silnik o pojemności 2.0 litra. Oferowany będzie on w wersji benzynowej oraz w Dieslu. Spodziewać możemy się również mocnego 3.0 litrowego V-6. Standardowo jak na Audi przystało, model będzie oferowany już z legendarną nalepką Quattro — modele te, najprawdopodobniej zestrojone będą z 8 biegową automatyczną skrzynią biegów.

Quattro

Niestety, najprawdopodobniej do historii przejdą silniki V-8. Spodziewać za to, możemy się hybrydy plug-in.

Na wszystko przyjdzie jednak na poczekać, najprędzej samochód dostępny będzie dopiero w 2019.

Czy waszym zdaniem nowe Audi A7 sprosta zadaniu rywalizacji z takimi modelami jak Mercedes-Benz CLS, czy BMW 6 Gran Coupe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *