Yaris na sterydach!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Model Yaris, który każdemu mieszkańcowi naszego kraju kojarzy się z nauką jazdy już za niedługo doczeka się swojej sportowej wersji.

Toyota postanowiła zerwać z stereotypem małego niewinnego miejskiego autka i już w niedalekiej przyszłości model ten przejdzie zabiegi, które mają dodać mu nieco charakteru oraz mocy.

Dużo informacji na temat przyszłych zmian niestety nie ma. Jedyne czego możemy być pewni to, że popularna „Yariska” będzie napędzana silnikiem, który generować ma ponad 210 KM. Całkiem sporo, jeżeli weźmiemy pod uwagę niewielkie kształty Toyoty jak i jej małą masę.

Przypuszczać możemy, że moc ta będzie pochodzić z czterocylindrowego silnika, który otrzymał potężną turbosprężarkę.

Zmiany widoczne są również w designie. Sportowa Yaris, otrzyma tylny spoiler, oraz zostanie pomalowana w dość agresywny sposób. Jak widać, małym modyfikacją poddany został również przód samochodu.

Szefostwo Toyoty wspomina również, że modyfikacją zostało poddane również zawieszenie. Jednak w tym wypadku, musimy uwierzyć im na słowo lub poczekać do dnia, w którym dowiemy się nieco więcej o sportowej wersji tego modelu.

Premiera tej wariacji na temat modelu Yaris, będzie miała miejsce na targach w Genewie, które odbędą się już w marcu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *