2018 Mercedes-Benz C-Class Coupe – facelift na horyzoncie!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Mercedes postanowił odmłodzić wygląd swojego Coupé — zmiany widoczne są na zewnątrz, jak i w środku!
Samochód w jego najnowszej odsłonie został zauważony, gdy pomykał sobie beztrosko na śnieżnych drogach koła podbiegunowego, już na pierwszy rzut oka zauważyć można lekkie zmiany w przednich światłach.

Z przodu zmianą poddany został także grill, który teraz posiada dwa poziome paski zamiast jednego. Zmienił się też sam kolor grilla, który teraz jest czarny i bardziej stonowany. Z tyłu samochodu zniknął również srebrny ozdobny pasek.

W środku możemy spodziewać się tych podobnych zmian, które nastąpią w sedanie. Najprawdopodobniej zmieni się ekran dotykowy, kierownica oraz lekkim zmianą zostanie poddana deska rozdzielcza.

Nowości również możemy spodziewać się pod maską. Stare silniki diesla, o pojemności 2.1 zostaną zastąpione nowymi jednostkami o pojemności 2.0. Silniki benzynowe natomiast, zostaną bez zmian, dotyczy się to również wyczynowych wersji klasy C.

Wersja Mercedes-AMG C 43 4 Matic zatrzyma swój 3.0 litrowy, sześciocylindrowy silnik, który przypomnijmy generuje 469 KM, a C 63 Coupé śmigać dalej będzie na turbodoładownym 4.0 litrowym V8, który wytwarza 503 KM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *