Nowy Nissan Z – debiut już w Tokio!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Długo wyczekiwany powrót legendarnego modelu „Z” planowany jest na nadchodzące targi motoryzacyjne w Tokio! 

Najprawdopodobniej głównym celem japońskiego koncernu jest nawiązanie powtórnej rywalizacji z mocną niemiecką konkurencją. Mam na myśli tutaj szczególnie Porsche z modelem 718 Cayman S czy BMW M2.

Zdjęcia pokazują, że nowa „Zetka” ma podobne proporcje do 370Z Coupé, jednak już na pierwszy rzut oka widać tutaj, rzucający się w oczy nieco wystający i kanciasty przedni grill.

Pod karoserią kryje się nowa platforma samochodu. Dokładnie ta sama, którą znajdziemy w najnowszym Infiniti Q60. Natomiast pod maską kryć będą się najprawdopodobniej 3 silniki — standardowe V6 o pojemności 3.0 litra i mocy 306 KM, drugą opcją będzie podwójnie uturbione 3.0 V6, które generować będzie 405 KM.

Spodziewać można się również hybrydy, która połączyć ma w sobie 300 KM z silnika benzynowego wraz z dodatkowymi 160 końmi, które pochodzić mają z silnika elektrycznego. Wszystkie modele posiadać mają siedmiobiegową skrzynie biegów z podwójnym sprzęgłem.

Na całe szczęście Nissan nie zapomniał o wnętrzu. Można więc spodziewać się znacznie lepszego jego wykończenia jak i poprawy jakości elementów.

W salonach nowego Nissana Z możemy wypatrywać najprawdopodobniej dopiero w roku 2019.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *