Oficjalnie – Nowy Seat Ibiza!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Najnowsza odsłona Seata Ibizy jest już z nami!

Po pierwsze pierwszy raz w historii samochodu oficjalnie znikła jego 3 drzwiowa wersja — jesteśmy bardzo ciekawi jak, ten manewr zostanie odebrany przez potencjalnych zainteresowanych tym modelem. Drugą ważną zmianą, jest znaczne powiększenie rozmiarów tego Seata – 87 mm szerszy oraz 67 mm dłuższy. Oznacza to nic innego jak ciut więcej miejsca w środku dla pasażerów. Powiększeniu ulegnie także bagażnik — dokładnie jego wartość wzrośnie o 63 litry.

Pod maską nowej Ibizy znajdziemy silniki diesla, jak i benzynowe. Jeżeli mowa o benzynie to Seat proponuje trzycylindrowy silnik 1.0, który generuje 94 lub 116 KM. Dla fanów silników dieslowskich pozostaje do dyspozycji motor o pojemności 1.6 – 80 KM lub jego mocniejsza wersja posiadające 94 KM. W przyszłości spodziewać możemy się 1.5 TSI – 148 KM -z manualną oraz automatyczną skrzynią biegów DSG.

Sam wygląd nowej Ibizy może budzić mieszane opinie. Na pewno jest on mocno Leonowy. Przód oraz linia boczna samochodu są mocno sportowe i zadziorne, jednak w mojej opinii tył samochodu burzy trochę ten piękny sportowy zarys, który serwuje nam cała reszta.

Seat zabiera swoją nową Ibize na targi w Genewie, a do salonów najprawdopodobniej autko trafi w lipcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *