2017 Pagani Huayra Roadster

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Jedną z informacji, którą chcieli przekazać twórcy nowego Pagani Huayra Roadster społeczeństwu może brzmieć w ten sposób: to nie tylko wersja bez dachu, ale to całkowicie nowy samochód. Zobaczmy więc co, dokładnie zmieniło się w wersji Roadster.
Model Roadster wyprodukowany zostanie tylko w ilości 100 sztuk — wszystkie one mają już swoich właścicieli. Każda z nich kosztowała nowych nabywców 2,4 miliona dolarów.

Historia tego Pagani rozpoczyna się już w 2010, jednak w roku 2013 porzucono pracę nad starym projektem i rozpoczęto wszystko na nowo. Każda część samochodu została wzięta pod lupę i na nowo zaprojektowana.

Głównym założeniem przy projektowaniu było jak największe pozbycie się zbędnej masy. Wersja Roadster jest zatem o 80 kg lżejsza w porównaniu do Coupé. Największe zmiany dotknęły przodu samochodu oraz drzwi. Zamontowane również zostały automatycznie wysuwane spoilery, które odpowiedzialne będą za odpowiednie dociążenie samochodu.

Pod maską tego samochodu znajdziemy specjalnie stworzony dla Pagani silnik sygnowany marką Mercedes AMG. Jednostka V12 o pojemności 6 litrów, generować będzie moc całkowitą 754 koni mechanicznych. Za przełożenia odpowiedzialna będzie 7 biegową automatyczna skrzynia biegów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *