Peugeot Instinct – śmiałe spojrzenie w przyszłość

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Kolejną nowością, którą będziemy mogli zobaczyć na Targach Motoryzacyjnych w Genewie jest koncepcyjna wizja auta przyszłości w wykonaniu francuskiej marki Peugeot — przed państwem model Instinct.
Instinct to samochód hybrydowy typu plug-in, który dodatkowo posiadać będzie system odpowiedzialny za jazdę bez kierowcy. Jednak to nie wszystko — najnowszy Peugeot dzięki połączeniu z Internetem będzie w stanie np. zapalać światła w naszym mieszkaniu, gdy będziemy zbliżać się do niego po całym dniu pracy.

Technologia zainstalowana w samochodzie w stanie wykryć nasz „humor” czy poziom zmęczenia trasą i automatycznie przejść w system wspomnianego autopilota. W trybie tym pedały oraz kierownica chowają się w specjalnych schowkach, co daje kierowcy dodatkową przestrzeń.

Sterowanie wszystkimi systemami samochodu odbywać się będzie przy pomocy prawie 10-calowego ekranu, który został umieszczony w centralnej części samochodu. Trzeba przyznać, że jak na samochód przyszłości ten Peugeot prezentuje się bardzo dobrze. Solidne kształty łączą w sobie moc, sportową agresję oraz elegancje. Moc maksymalna hybrydowego silnika tego samochodu wynosić ma około 300 KM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *