Seryjna wersja Renault Alpine A110!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Podczas targów w Genewie, zauważyć można mnóstwo ciekawy premier oraz prezentacji nowych samochodów czy rozwiązań technologicznych. Jednym z aut, koło których nie można przejść obojętnie jest nowe Renault Alpine A110!

Wydawać by się mogło, że na samochód ten czekamy już od wielu, wielu lat, tak naprawdę od momentu ogłoszenia powrotu do produkcji minęło zaledwie pięć lat. Przejdźmy jednak już do samego samochodu, który trzeba przyznać, prezentuje się wyśmienicie. Z przodu zauważyć można bardzo interesujące i ładnie wyglądające okrągłe światła, a całość sylwetki tego pojazdu jest utrzymana w dość prostych, gładkich i kompaktowych kształtach. Sprawia to wrażenie, że nowa Renault Alpine jest szybkie, eleganckie i gotowe do drogi w każdym momencie.

Pod maską zamontowany został silnik 1.8 z turbodoładowaniem, z którego wykręcono blisko 250 koni mechanicznych! Jednak najlepszą rzeczą w tym samochodzie jest jego niska masa własna. Karoseria samochodu waży tylko 1000 kg — ten efekt udało się uzyskać dzięki zbudowaniu całości karoserii z aluminium.

Swoimi osiągami, samochód ten bije na głowę takie modele jak Porsche Cayman S!

Osobiście uważam, że największym minusem samochodu może być jego cena, nie pomniejszając zasług temu modelowi 50 tysięcy funtów, to ciut za dużo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *