SsangYoung Rexton – nowość na 2017!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

SsangYoung, to dość orientalny i dalej nie za dobrze znany producent samochodów na rynku polskim, jednak z biegiem czasu widzimy coraz więcej samochodów z tym charakterystycznym znakiem na naszych drogach.
Przyjrzyjmy się więc zatem odświeżonej piątej już generacji modelu Rexton.

Piąta generacja trafi na rynek europejski gdzieś pod koniec jesieni tego roku. Głównym celem „bliźniaczych smoków” – bo tak można przetłumaczyć nazwę SsangYoung, będzie konkurowanie z takimi modelami jak Hyundai Sante Fe czy Ford Edge. Porównując Rextona do wspomnianego już modelu Sante Fe z pewnością możemy powiedzieć, że model ten jest większy. Blisko 15 cm dłuższy oraz o kilka centymetrów szerszy i wyższy.

Samochód oferowany będzie w wersjach 5 osobowych jak i 7 – wszystkie posiadać będą napęd na cztery koła, jak i najprawdopodobniej spodziewać będziemy się mogli silnika turbodoładowanego Diesla o pojemności 2.2 litra, o mocy całkowitej 182 KM.

W środku samochodu spodziewać należy się 8 calowego ekranu, który będzie „mózgiem” całego samochodu. Cały system, który zainstalowany będzie w samochodzie, z łatwością sparujemy z Androidem czy też AppleCar. Inżynierowie postawili również na wysoki poziom wykończenia wnętrz. Zastosowane materiały śmiało można określić luksusowymi – przeszywana skóra Nappa oraz chromowane wykończenia elementów ładnie przykuwają wzrok potencjalnych zainteresowanych modelem.

Dodatkowo warto wspomnieć o dużym zaangażowaniu w bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów – nowy Rexton oferuje aż 9 poduszek powietrznych. Cena nowego Rextona stoi jeszcze niestety pod znakiem zapytania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *