Hyundai Kona – nowość na rynku !

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Całkowicie nowy SUV ,prosto od koreańskiego producenta, zadebiutuje już tego lata. Do sprzedaży model Kona trafi najprawdopodobniej w październiku.

Hyundai do gamy swoich samochodów wprowadzi model Kona, który to będzie mały miejskim SUV-em, uplasowanym za modelami Santa Fe oraz Tuscon. Głównym zadaniem tego modelu będzie „podebranie” klientów Nissanowi Juke.

Nie tak całkiem dawno przez Internet przebiegła fotka, pokazuje zarys przednich lamp nadchodzącej nowości koreańskiego producenta. Trzeba powiedzieć, że sam zarys lamp wzbudza ciekawość — ponieważ przypuszczać można, że będziemy mieć do czynienia z całkowicie nowym designem, którego do tej pory nie widzieliśmy w marce Hyundai.

W sieci spekuluje się, że Kona powstanie na nadwoziu obecnej generacji modelu i20 oraz że pod maską spodziewać można się silników, które znaleźć możemy w modelu i30. Są to turbo doładowane trzycylindrowe silniki 1.0. Pod maską będziemy mogli znaleźć też silnik 1.4 litra, z czterema cylindrami. Do podanych wersji benzynowych należy dodać wersje diesla, których pojemność określona została na 1.6 litra.

Więcej informacji, jak i zdjęć dostarczymy wam już wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *