Renault zaprezentowało koncepcyjny bolid F1 na 2027 rok!

Dawid Pięta

Dawid Pięta

Renault zaprezentowało na targach Shaghai Motor Show bolid RS 2027 Vision Concept – jest to wizja bolidów, które za dekadę rywalizować będą na torach Formuły 1.

Samochód wykorzystywać będzie napęd hybrydowy o mocy 1341 KM – składający się turbodoładowanej jednostki V6 i podwójnego systemu odzyskiwania energii kinetycznej produkującego nawet do 500kW. Waga bolidu została ograniczona do 600kg.

Zwiększone bezpieczeństwo kierowców gwarantować ma przezroczysty zamknięty kokpit stworzony w technologii druku 3D. Super-wytrzymały, poliwęglanowy materiał ma zapewnić kierowcom bezpieczeństwo w przypadku koziołkowania, a nawet pożaru.

Efektu całości z pewnością dodają LEDowe przednie światła i iluminacja znaczka Renault na nosie bolidu. Dodatkowo na kołach umieszczone są LEDowe wyświetlacze informujące przykładowo o pozycji w wyścigu.

W dniu dzisiejszym ciężko stwierdzić czy bolidy za 10 lat faktycznie będą wyglądać jak RS 2027. Z pewnością dużo zależeć będzie od zarządu F1 i wytycznych, które w najbliższych latach będą przez nich wprowadzane. Renault nie ukrywa jednak że zaprezentowanym modelem chcą wyznaczać drogę dla przyszłości formuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *