„Dziękujemy za okazane zainteresowanie samochodami marki Lancia”

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

To już koniec. Lancia znika z wszystkich europejskich krajów oprócz Włoch.

Niestety, ostre cięcia zaplanowane przez Fiat Chrysler Automobiles, okazały się zabójcze dla legendarnej marki Lancia, która po raz kolejny najprawdopodobniej zniknie z rynku. Obecnie samochodami marki Lancia „cieszyć” mogą się tylko Włosi – i to i tak w dość okrojonej wersji – dostępny jest tylko i wyłącznie produkowany w Tychach model Ypsilon.

Lancia, która z motoryzacyjnego rynku znikła pod koniec lat 90′, powrócić miała z wielkim hukiem w roku 2006, kiedy to zaprezentowano nowe oblicze modelu Delta. Jednak koncern Fiat, odciął się całkowicie od sportowych korzeni tego modelu, proponując klientom pozbawiony charakteru, nudny i bazujący na płycie podłogowej Fiata Bravo nowy model wspomnianej Delty.

Większość samochodów, które sygnowane były znaczkiem Lancia po 2006 roku, nie przypadły do gustu publice. Samochody wyglądały i sprzedawały się fatalnie, a sam Fiat nie chciał powracać do tego co było najlepsze w Lancii – czyli sportowych korzeni samochodów, które odnosiły wielkie triumfy w rajdach.

Wszystko wskazuje na to, że Lancia po raz już drugi w swojej historii zniknie z motoryzacyjnej mapy świata.

A szkoda…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *