Audi Q8 SUV

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Nowy flagowy SUV marki Audi nazwany został Q8. Samochód posiada bardzo oryginalny wygląd oraz ekskluzywne wnętrze.Najnowszy samochód niemieckiego Audi można było już zobaczyć na największych w tym roku targach motoryzacyjnych – Detroit oraz Genewa. Oceniając samochód po samym wyglądzie, łatwo  można stwierdzić, że jest on mocno zadziorny i nie każdemu przypadnie do gustu.

Q8 będzie droższym odpowiednikiem znanego modelu Q7, i tak samo, jak on skręcany będzie w Bratysławie.

Najnowszy model dużo będzie dzielić ze wspomnianą starszą siostrą Q7 – obydwa modele budowane będą na tej samej płycie podłogowej, jednak Q8 obniżone zostało o 40 mm. Nietypowo ścięty tył samochodu oznaczać może, że Q8 będzie tylko czteroosobowe. Zaprezentowane modele napędzane są 3.0 litrowym silnikiem TFSI, który połączony jest z elektrycznym silnikiem o mocy 17.9 kWh. Moc całkowita, która generowana będzie z tego hybrydowego silnika, określona została na poziomie 438 KM. Oznacza to, że Q8 do „setki” rozpędzi się w 5.4 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

Dodatkowo Q8 posiadać będzie ośmiostopniową skrzynię biegową oraz napęd na wszystkie koła.

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że samochód dostanie również wersje z silnikiem benzynowym, oraz że dostępna będzie wersja SQ8, która pod maską posiadać będzie 4.0 litrowe V8 z bi-turbo, które aktualnie dostępne jest w modelu Q7.

Jak wam się podoba najnowszy SUV Audi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *