Lamborghini Urus – 650 konny włoski SUV!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Szef włoskiej marki – Stefano Domenicali – potwierdził, że obecnie marka Lamborghini ma zamiar skupić się na mocnym wejściu na rynek SUV-ów. Szlaki na krętych drogach sprzedażowych, przetrzeć ma model Ursus.

Dodatkowo z ważnych informacji warto dodać, że oficjalnie pod maską siedzieć będzie potężne V-8 z podwójną turbiną, którego moc całkowita określona została na poziomie 650 koni mechanicznych.

 

650 koni pod maską sprawia, że Lamborghini oficjalnie wskakuje na fotel lidera w rankingu najszybszy seryjnie produkowany SUV, wyprzedzając obecny numer jeden – Bentleya Bantayga. Lamborghini Ursus dostępne będzie również w wersji „dla zielonych” czyt. hybrydowej.

Warto dodać, że zainteresowanie włoską marką supersamochodów nie maleje. W zeszłym roku, fabryka, w której produkowany będzie Ursus wyprodukowała blisko 3500 tysiąca nowych modeli Aventador oraz Hurricane. Szefowie marki liczą, że do tych liczb w przyszłym roku doliczyć będzie można dodatkowe 1000 sztuk wspomnianego Ursusa.

Pierwsze modele tego samochodu zjadą z linii produkcyjnej w przyszłym roku pod koniec kwietnia, a cena modelu będzie zaczynać się mniej więcej od 200 tysięcy dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *