Fiat Argo – Punto po brazylijsku !

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Parę dni temu, świat obiegła wiadomość o nowym modelu marki Fiat – dziś już oficjalnie wiemy, że najnowszy samochód ze znaczkiem Fiata na masce nazywać będzie się Argo. 

Na samym początku warto powiedzieć, że najnowszy model zastąpi w gamie włoskiej marki, będący już z nami od wielu lat model Punto. Argo dzieli tą samą płytę podłogową co modele 500x oraz Tipo sedan. Dodatkowo najprawdopodobniej Argo nie zawita na rynek europejski – co jest dziwnym zabiegiem, ponieważ rynek aut miejskich w europie ma się całkiem dobrze.

Argo prezentuje się dosyć fajnie, kształty samochodu są nieco „kanciaste” jednak w połączeniu z LEDowymi światłami oraz spoilerem na dachu całość prezentuje się nowocześnie i sportowo.

Jeżeli chodzi o poziomy wyposażenia, spodziewać możemy się trzech wersji – Attractive, Essence oraz Sporting. Pod maską modelu Argo zagoszczą silniki benzynowe – tutaj niestety bez szału – 1.0 litra o mocy 72 KM, 1.3 litra o mocy 100 KM oraz najmocniejsza jednostka 1.8 litra, która generować będzie 134 KM.

Mała ilość koni mechanicznych oraz fakt,  że samochód posiadać będzie 5 biegową skrzynię biegów, sprawiają, że Argo będzie raczej „miejskim zamulaczem” i niczego nadzwyczajnego po tym samochodzie nie należy się spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *