Limitowana edycja Bentley’a!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Bentley Continental 24 to najnowsza limitowana edycja tego ekskluzywnego pojazdu, którego konstrukcja bazuje na wersji Continental Supersports.

Wyceniony na 215 tysięcy funtów limitowany Bentley powstanie jedynie w 24 egzemplarzach – tym sposobem Bentley pragnie zaznaczyć swoje wejście w 24 godzinne wyścigi, które w ten weekend odbędą się na torze Nurburgring.

Bentley w tej limitowanej wersji jest skierowany wyłącznie na europejski rynek, oraz wyprodukowany będzie tylko w 24 egzemplarzach. Sam samochód mocno bazuje na regularnej wersji Continental Supersports, która pod maską kryje 700 konny, 6.0 litrowy silnik W12, zdolny rozpędzić Bentleya do 100km/h w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna tego modelu wynosi blisko 340 km/h. To co odróżnia wersję specjalną od „zwykłych” samochodów marki Bentley to obecne wizualne wstawki wewnątrz, oraz dwa limitowane kolory nadwozia – Monaco Yellow i St. James’ Red.

Środek samochodu otrzymał wykończenie wykonane z włókna węglowego, a na zagłówkach widoczny będzie emblemat informujący, że poruszamy się specjalną limitowaną edycją Bentleya.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *