Nowa technologia w Skodzie Superb!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Skoda Superb, która jest od wielu lat najbardziej prestiżowym modelem czeskiego producenta, otrzyma kilka nowych technologicznych bajerów.
Skoda postanowiła unowocześnić trochę wspomniany już model Superb, na wstępie warto powiedzieć o nowym systemie, który będzie montowany w tym samochodzie.

Skoda Care Connect — bo tak nazywa się ten system — dostępny będzie jako wyposażenie standardowe już od wersji Ambition (w Polsce, ceny tej wersji zaczynają się od 99 tysięcy złotych). Care Connect jest to systemem bezpieczeństwa, który w razie wypadku automatycznie zadzwoni po pomoc. Istnieje też opcja manualnego wezwania służb bezpieczeństwa, za pomocą specjalnego guzika, który znajduje się na podsufitce samochodu.

Co więcej, od teraz w modelu Superb działać będzie aplikacja Connect App, dzięki której, przy pomocy naszego telefonu będziemy mogli sprawdzić, czy szyby oraz drzwi w naszym samochodzie są zamknięty i sprawdzić dokładną lokalizację naszego auta za pomocą GPS.  W środku na w centralnym miejscu rozgości się nowy, aż 9-calowy ekran, który oczywiście posiadać będzie funkcję SmartLink+.

Usprawniono też system wspomagający parkowanie — Park Distance Control — wykrywać będzie również obiekty znajdujące się przed samochodem oraz w razie konieczności automatycznie sam zatrzyma samochód, tak, aby uniknąć kolizji z napotkaną przeszkodą. Z „bajerów”, które wpłynąć mają na sam komfort jazdy modele Superb posiadać będą wentylowane fotele z funkcją masażu.

Ostatnim dodatkiem są nowe 19-calowe koła ze stopów metali lekkich, jak i nowy metaliczny kolor nadwozia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *