Legendarne Subaru sprzedane!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Ktoś bardzo bogaty, wydał blisko ćwierć miliona funtów, aby zakupić Subaru Impreze. Czy było warto? Zdecydowanie tak! 

Rynek klasycznych samochodów już nie raz był świadkiem sytuacji, gdzie starsze samochody, które były ikonami wyścigów czy rajdów na aukcjach osiągały ogromne ceny. Tym razem było zupełnie tak samo. Legendarne Subaru Impreza sprzedano za 230,000 tysięcy funtów. W przeliczeniu na złotówki kwota, za ten samochód przekracza barierę miliona złotych.

Jednak, bądźmy z sobą szczerzy – ten samochód był wart takiej ceny. Nie jest to zwykłe Subaru Impreza, ale prawdziwy rajdowy potwór – World Rally Championship Impreza, a w dodatku jej pierwszy wydanie, oznaczone symbolem „Chassis 001”, w którym zasiadał sam Colin McRae.

„Chassis 001” było używane do testów, które w późniejszym czasie pozwoliły na wprowadzenie wielu poprawek, które miały znaczący wpływ na fenomenalne wyniki tego samochodu w sezonie 1997/1998. Dokładnie takim samochodem Piero Liatti wygrał w roku 1997 Rally Monte Carlo.

Pod maską tej Imprezy znajduje się 2.0 litrowy silnik, generujący 300 koni mechanicznych, oraz napęd na wszystkie cztery koła, który posiada, aż trzy dyferencjały.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *