Zbliża się nowy Ford Focus!

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Najnowsza generacja Forda Focusa, została przyuważona przez ciekawskich świata fotografów, którzy po raz pierwszy zaobserwowali nowego Forda, w starciu z jego naturalnym drogowym środowiskiem. 

Nadchodzący rywal takich samochodów jak VW Golf oraz Opel Astra do sprzedaży trafi najprawdopodobniej gdzieś w środku roku 2018, jednak jak pokazują zdjęcia, mechanicy oraz konstruktorzy mają przed sobą jeszcze mnóstwo pracy i bezsennych nocy.

Samochód sam w sobie jest jeszcze mocno zamaskowany, jednak już możemy dostrzec pewne zmiany, które również zastosowane zostały w nowym modelu Fiesta – podobny mały przedni grill oraz tylne reflektory, które zostały umieszczone poziomo.

Pod maską najprawdopodobniej spodziewać możemy się technologii EcoBoost, co nie powinno nikogo dziwić. Małe, trzycylindrowe silniki, generować będą od 99KM do 138 KM z silnika o pojemności 1.0 litra. Dla fanów ropy przygotowane będą 1.5 oraz 2.0 TDCi. Oczywiście, w planach szefostwa marki Ford, jawi się także hybryda jak i w pełni elektryczny model Focusa.

Jedna odpowiedź do “Zbliża się nowy Ford Focus!”

  1. Janek67 pisze:

    No wygląda na pewno ciekawie. Jestem ciekaw jak będzie się sprawdzał w trasie na długich odcinkach i w ciężkich warunkach. Jak tylko będzie dostępny w Panek to na pewno wypożyczę chociażby z ciekawości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *