Poważne plany Seata

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Tomasz Wrodarczyk

Marka Seat, która odnoszę wrażenie od pewnego czasu została nieco zaniedbana przez niemiecki koncern VAG już wkrótce zaatakuje światowy rynek. 

Seat, czyli niemiecka doskonałość połączona z hiszpańskim temperamentem, ostatnimi czasami trochę zaniedbuje i rozczarowuje swoich fanów. Niestety, moda na downsizing i brak odwagi w kontynuowaniu pięknej tradycji produkowania super hot-hatchy takich jak Cupra negatywnie – podkreślam – moim zdaniem wpłynęły na obraz marki. Jednak istnieje prawdopodobieństwo, że sytuacja ulegnie zmianie. Przez następne trzy lata, pojawić na rynku ma się, aż 6 nowych modeli tej marki.

Niestety mam wrażenie, że ta ogromna ilość wpłynąć może jeszcze gorzej na jakość samochodów, jednak bądźmy dobrej myśli. Na pierwszy ogień przyjdzie zobaczyć nam dużego SUV’a – tutaj udaje zszokowanego. Niestety, jest Skoda Kodiaq to musi być i taki sam Seat. Trudno, nic nie zrobisz.

Następny w kolejce jest w pełni elektryczny samochód, który bazować będzie na platformie MEB. Jednym słowem: nuda.

Trzecią znaną na chwilę obecną zapowiedzią jest nowa generacja Leona, I tutaj w tym samochodzie pokrywam ogromne ilości nadziei na zobaczenie prawdziwego rasowego hot-hatcha, który będzie wyglądać wściekle, a pod jego maską dumnie stukotać będzie jakieś potężne serducho. Tak jak w pierwszej generacji, gdzie spotkać dało się pięknie brzmiące V6.

Co do pozostałych nowości Seata trzeba będzie poczekać.

Cierpliwość to skarb. Więc czekajmy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *