Kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy, to zobowiązanie zaciągane na konkretny cel. Najczęściej jest to kupno auta (nowego albo używanego), ale również motocykla, skutera, traktora, kampera, łodzi motorowej, maszyn budowlanych i wiele innych. Całkowity koszt tej formy finansowania jest sporo niższy niż w przypadku kredytów gotówkowych.

Warto zaznaczyć również, że jest możliwość zrealizowania takiej transakcji w krótkim okresie czasu – 30 min. Co pozwala odebrać zakupiony pojazd od sprzedawcy jeszcze tego samego dnia, w którym kredytobiorca się na niego zdecyduje.

W przypadku kredytu samochodowego trzeba również pamiętać o dodatkowych obostrzeniach i kosztach wynikających z umowy z bankiem. Oprocentowanie pobierane przez kredytodawcę, prowizja czy wymagany pełen pakiet ubezpieczeń to również kwestie o których nie można zapominać.

Przy większości udzielanych kredytach samochodowych, nie zabezpieczamy się na dowodzie rejestracyjnym, naszym głównym zabezpieczeniem jest cesja z polisy. Przy finansowaniu do 50 000,00 PLN, nie wymagamy, aby pojazd miał polisę AC, co również jest ważnym wyznacznikiem w wyborze najlepszej oferty.

Każdy produkt finansowy możemy zbudować na podstawie modelu rat sezonowych – jest to elastyczny system spłaty, w którym wysokość raty jest dostosowywana do sezonowych zmian w dochodach lub płynności finansowej przedsiębiorstwa lub osoby fizycznej.

Podstawowym celem tego podejścia jest zoptymalizowanie harmonogramu spłat w taki sposób, aby łatwiej było pokryć zobowiązania w okresach, gdy dochody są większe, na przykład w sezonach wzmożonej sprzedaży. Z kolei w okresach mniejszej sprzedaży lub mniejszych dochodów raty mogą być obniżone, aby odzwierciedlić ograniczone możliwości płatnicze.

Taki model płatności może pomóc w utrzymaniu stabilności finansowej w trakcie zmieniających się warunków sezonowych, umożliwiając lepsze dostosowanie spłat do bieżącej sytuacji finansowej podmiotu.

Istnieją różne modele spłaty kredytu samochodowego, co pozwala na dostosowanie ich do swoich potrzeb:

– Standardowy: z comiesięczną ratą kapitałowo-odsetkową, zawierany na określony czas
(maksymalnie 120 mcy).

– Spłacany w równych, comiesięcznych ratach albo w ratach malejących
(z każdym miesiącem coraz niższych; trzeba jednak pamiętać, że pierwsza rata jest w tym przypadku bardzo wysoka).

– Kilkuratowy – polecany osobom, które posiadają np. połowę kwoty niezbędnej do zakupu auta. Pozostałą kwotę wpłaca się np. po roku (tzw. kredyt 50/50). Możliwość również: 3*33% czy 4*25%. Niewątpliwą zaletą tego typu finansowania są mniejsze odsetki.

– Balonowy – z dowolnie dobranymi miesięcznymi ratami, np. jeżeli ktoś preferuje opłacić niższe raty w okresie wzmożonych wydatków, np. świątecznym lub wakacyjnym.

W przypadku osób fizycznych procedury uproszczone wyglądają następująco:

Uproszczona
Wymagane dokumenty:
Dane z dowodu, wyciąg wpływu wynagrodzenia z konta z ostatnich 3 miesięcy

Uproszczona plus
Wymagane dokumenty:
Dane z dowodu, wyciąg wpływu wynagrodzenia z konta z ostatnich 3 miesięcy, dodatkowo zaświadczenie od pracodawcy i aktualna umowa o pracę

Co oferujemy

  1. Opłata wstępna od 0%
  2. Okres finansowania do 120 miesięcy
  3. Okres prowadzenia działalności od 1 dnia
  4. Maksymalny wiek leasingowanego pojazdu – brak
  5. Procedura uproszczona

Najlepsze oferty

Toyota RAV4 - Adventure
Leasing
Wynajem
Najem
OD RĘKI
Toyota

RAV4

206 900 PLN
Toyota RAV4 - Adventure
Leasing
OD RĘKI
Toyota

RAV4

205 100 PLN
Toyota C-HR Premiere Edition
Leasing
OD RĘKI
Toyota

C-HR

179 900 PLN
Toyota Highlander Executive
Leasing
OD RĘKI
Toyota

Highlander

298 000 PLN
Toyota Corolla -GR Sport
Leasing
OD RĘKI
Toyota

Corolla

164 000 PLN
Toyota RAV4 Executive
Leasing
OD RĘKI
Toyota

RAV4

210 000 PLN
Toyota RAV4 Selection
Leasing
OD RĘKI
Toyota

RAV4

200 900 PLN
Toyota Hilux
Leasing
OD RĘKI
Toyota

Hilux

203 000 PLN
Toyota Proace Verso VIP
Leasing
OD RĘKI
Toyota

Proace Verso

259 000 PLN
Toyota Proace Verso Business
Leasing
OD RĘKI
Toyota

Proace Verso

191 000 PLN